Wiadomości
A konkretnie przedstawiciele Centrum Kompetencji QualiPSo działającego przy Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym. QualiPSo współorganizuje bowiem szczyt „FLOSS CC Network Summit ” - część Konferencji Open World Forum 2010, która 30. września i 1. października odbędzie się w Paryżu.
Open World Forum to największa na świecie konferencja poświęcona tematyce otwartego oprogramowania. Stanowi forum dla dyskusji przedstawicieli firm oraz społeczności wolnego i otwartego oprogramowania. Wśród prelegentów zaleźli się przedstawiciele takich społeczności i inicjatyw na rzecz wolnego i otwartego oprogramowania, jak: Open Source Initiative, Apache Software Foundation, Eclipse Foundation, Mozilla, OW2 i  OpenOffice.org, a także sam Eric Steven Raymond - jedna z czołowych postaci ruchu open source. Swój udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli również przedstawiciele czołowych firm z branży IT, między innymi: Google, Oracle i VP Red Hat. Pełna lista prelegentów zawiera aż 150 nazwisk osób związanych z otwartym oprogramowaniem.

W trakcie konferencji, poza tematyką kluczowych centrów kompetencji z całego świata oraz ich oferty skierowanej do podmiotów prywatnych i publicznych, poruszone zostaną między innymi tematy wpływu otwartego oprogramowania na zwiększanie innowacyjności przedsiębiorstwa, a także na przyszłość IT i demokrację. Niezwykle interesująco zapowiadają się sesje dotyczące zmniejszenia zjawiska wykluczenia cyfrowego i wyrównania szans w społeczeństwie przy pomocy otwartego oprogramowania oraz znaczenia różnorodności płci w społecznościach projektów open-source.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Wcześniej trzeba się jednak zarejestrować na stronie:  http://www.openworldforum.org/discover/get-involved/join_form.

Więcej informacji na: http://www.openworldforum.org.
Kinga Jurga

Powiązane projekty:
QualiPSo