Wiadomości

Witamy w Dublinie! Przez cztery dni (19-22.05.2104 r.) stolica Irlandii gościć będzie największą konferencję środowiska sieci naukowo-akademickich na Starym Kontynecie – TERENA. Tradycyjnie już, w Konferencji oraz w towarzyszącej jej wystawie, weźmie udział PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER. 

TERENA Networking Conference (TNC) jest największą i najbardziej prestiżową konferencją sieci naukowo-akademickich w Europie. Każda jej edycja gromadzi ponad pół tysiąca uczestników, specjalistów i menedżerów głównych sieci w Europie, a także organizacje badawcze, uczelnie wyższe i przedstawicieli przemysłu. Poprzez prelekcje wybitnych specjalistów, dyskusje i sesje, uczestnicy TERENY dokonują przeglądu najnowszych osiągnięć w obszarze sieci badawczych, tak w dziedzinie technicznej, jak i w zakresie stosowania i zarządzania siecią. Konferencja jest szansą spotkania się wszystkich tych, którzy współpracują w ciągu roku nad wspólnymi projektami badawczymi. To także czas planów i podsumowań, konfrontacji wyników i prezentacji dokonań w obrębie naukowych sieci narodowych.

 

Tegoroczna TNC będzie wyjątkowa pod wieloma względami. W stolicy Zielonej Wysypy odbywać się będzie bowiem 30. – jubileuszowa edycja tej międzynarodowej Konferencji. Gospodarzem wydarzenia jest HEAnet Irlandzka Sieć Badawczo-edukacyjna, zapewniająca łączność między wszystkimi irlandzkimi ośrodkami nauki.

 

Hasłem przewodnim, skupiającym wokół siebie najważniejsze tematy tegorocznego wydarzenia jest „Networking with the world”. Tradycyjnie, wśród prelegentów TNC'2014 będą przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego:

 

 

 

 

 

Więcej informacji na temat tegorocznej Konferencji można znaleźć tutaj.

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
100NET, ALIEN, KMD2