Wiadomości

Czy szkoła w pełni wykorzystuje potencjał, jaki drzemie w nowoczesnych, mobilnych technologiach? Czy i w jaki sposób wykorzystywać nowinki techniczne w edukacji? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdą uczestnicy XI edycji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2015, która odbędzie się 10-12 kwietnia br. w Nowym Tomyślu. Transmisję "na żywo" z tego wydarzenia przeprowadzi PlatonTV.

Tradycyjnie, KASSK (Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych) organizowana jest przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Gimnazjum, które otrzymało m. in. tytuł Innowacyjnej Szkoły oraz status Szkoły Mentorskiej.

 

Konferencja KASSK 2015 przeznaczona jest głównie dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, a jej cel to poszukiwanie nowych i skutecznych metod kształcenia w oparciu o nowoczesne technologie. Poruszona zostanie również kwestia cyfryzacji szkół w Polsce oraz wpływ technologii na proces dydaktyczno-wychowawczy. Przygotowane wykłady, spotkania warsztatowo-seminaryjne, ćwiczenia oraz panele, będa okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami, do których często trudno dotrzeć.

 

Pierwszego dnia Konferencji prezentację "Cyfrowa szkoła w nowej perspektywie" przedstawi dr inż. Krzysztof Kurowski, koordynator prac nad platformą technologiczną w projekcie e-podręczniki do kształcenia ogólnego w PCSS.

 

Transmisję on-line z Konferencji przeprowadzi PlatonTV (PCSS) z wykorzystaniem Platformy naukowej interaktywnej telewizji w sieci PIONIER.

 

Szczegółowy plan KASSK 2015 można znaleźć TUTAJ.

Agnieszka Wylegała