ARM1

ARM1

Zaawansowany system automatycznego rozpoznawania i przetwarzania mowy polskiej na tekst, dedykowany dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa
Laboratorium Języka i Mowy

Celem projektu jest zbudowanie zaawansowanego systemu rozpoznawania i przetwarzania mowy polskiej na tekst, dedykowanego dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i obywateli. System będzie wyposażony w szereg funkcji, które umożliwią użytkownikom końcowym automatyczne zapisywanie głosowych wypowiedzi w postaci tekstu, przy czym rozpoznawanie mowy będzie niezależne od głosu mówcy oraz stosowanego słownictwa. Możliwe będzie przetwarzanie mowy na tekst z nagrań dokonanych wcześniej w różnych warunkach akustycznych. Kolejną funkcją systemu będzie przeszukiwanie dużych baz nagrań, pod kątem wskazanych fraz słownych, co umożliwi efektywne korzystanie z tego typu zasobów.

 

Działanie systemu będzie ukierunkowane na ostatecznych odbiorców projektu tj. służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, tak pod względem wymienionych funkcji, jak i  charakterystycznego słownictwa oraz kontekstu wypowiedzi, co pozwoli na zwiększenie trafności procesu rozpoznawania.

 

Projekt jest współfinansowany przez NCBiR - projekt rozwojowy nr DOBR/0008/R/ID1/2013/03

Data rozpoczęcia: 2013-04-25
Data zakończenia: 2016-09-30
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Ewa Kuśmierek
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
(+48 61) 858 21 94
Wiadomości

Portal realizator.pl prezentuje aktualne informacje o nowościach z branży muzycznej. Skierowany jest przede wszystkim do grona osób zawodowo związanych z realizacją dźwięku i światła, pracowników studiów nagrań dźwiękowych, rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych, oraz techników scenicznych, dj-i i wszystkich pasjonatów technik dźwiękowo-oświetleniowych. Pod koniec listopada na stronach serwisu pojawił się artykuł poświecony Laboratorium technologii interfejsów głosowych PCSS.

wicej

10-12 maja 2016 r. odbędzie się w Warszawie konferencja organizowana przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej oraz Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego - „Badania i Innowacje w obszarze bezpieczeństwa – wymiana międzynarodowych doświadczeń”. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie system ARM1 oraz TIN (Tekstowa Indeksacja Nagrań).

wicej

Podczas 7. edycji Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EuroPolTech 2015 (15-17 kwietnia, Warszawa) na wspólnym stoisku z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprezentowano m.in. aplikację do rozpoznawania mowy dyktowanej ARM oraz projekt SECOR.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>