ICT Wielkopolska

ICT Wielkopolska

ICT Wielkopolska - Information and Computing Technologies Research Driven Cluster in Wielkopolska Province
ICT Wielkopolska

Projekt ICT Wielkopolska ma na celu zainicjowanie i umocnienie procesu budowy struktur organizacyjnych Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego, który został zawiązany w maju 2009 r. jako stowarzyszenie około 50 firm IT oraz instytucji badawczych, takich jak: Instytut Chemii Bioorganicznej PAN – Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe oraz Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej.

Projekt finansowany jest ze środków unijnych siódmego programu ramowego.

Jednym z inicjatorów utworzenia klastra był Urząd Miasta Poznania.

Data rozpoczęcia: 2009-01-01
Data zakończenia: 2010-12-30
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Rafał Sowiński
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61 858 2033
Wiadomości
Partnerstwo publiczno - prywatne w branży ICT było tematem II Konferencji ICT Wielkopolska, która odbyła się 27 października w Poznaniu. Uczestnicy spotkania dyskutowali zarówno o szansach, jak i przeszkodach związanych z tą formą współpracy przedsiębiorstw ICT z sektorem publicznym w regionie.
więcej
Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach IV edycji Targów Energetyki EXPOPOWER 2010 odbyła się ogólnopolska konferencja "Energetyka – Informatyka – Innowacje". Impreza organizowana była przez Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny i Międzynarodowe Targi Poznańskie przy współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Miastem Poznań. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
więcej
"Energetyka-Informatyka-Innowacje" pod takim hasłem odbywa się na poznańskich Targach konferencja ogranizowana przez Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny i Międzynarodowe Targi Poznańskie przy współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Miastem Poznań. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>