NewMAN

NewMAN

Rozbudowa 21 środowiskowych sieci teleinformatycznych nauki - NewMAN
Projekt o nazwie „Rozbudowa 21 środowiskowych sieci teleinformatycznych nauki - NewMAN” określany w skrócie NewMAN zakłada wybór, zakup i uruchomienie nowoczesnych urządzeń sieciowych, działających w ramach istniejącej infrastruktury sieci miejskich MAN. Pozwoli to na stworzenie w ramach tych sieci platformy transmisyjnej, zwiększającej przepustowość sieci MAN oraz umożliwiającej zestawianie dynamicznych połączeń wirtualnych i dedykowanych kanałów na żądanie wykorzystywanych przez uczelnie i instytucje naukowe przy realizacji projektów krajowych i międzynarodowych. Zastosowanie nowoczesnej technologii zapewni integrację połączeń pomiędzy zespołami badawczymi wykorzystującymi różne dziedziny nauki.
Data rozpoczęcia: 2009-02-01
Data zakończenia: 2012-06-30
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej
Wiadomości
PCSS w 2012 roku
O najważniejszych wyzwaniach, projektach i wydarzeniach, z którymi w 2012 roku zmierzy się PCSS - w telegraficznym skrócie.
więcej
Stoisko Pionier i PCSS na ISC 2011 w Hamburgu
Obliczenia dużej mocy, zagadnienia dotyczące nowoczesnych sieci, a także obliczenia na procesorach graficznych to tylko niektóre z głównych kwestii poruszanych na tegorocznej Internet Supercomputing Conference w Hamburgu. Projekty prezentowane na stoisku Konsorcjum PIONIER i PCSS idealnie wpisują się w tematykę ISC 2011.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>