Transmisje z wydarzeń

Transmisje z wydarzeń

Transmisja wydarzeń
„Transmisje z wydarzeń” to jedna z aktywności zespołu edukacji i systemów eLearning, polegająca na przeprowadzaniu internetowych transmisji audio-wideo z ważnych wydarzeń ze świata nauki oraz życia społecznego.
Realizacja każdej transmisji jest kilkustopniowa. Pierwszy etap polega na opracowaniu scenariusza instalacji sprzętu audio-wideo, zarówno pod kątem technicznym jak i optymalizacji wykorzystania możliwości miejsca przebiegu wydarzenia.

Drugim etapem jest montaż sprzętu oraz przeprowadzenie testów nagrania i łączności sieciowej. Kulminacyjną fazą jest transmisja „na żywo” z wydarzenia, realizowana przy użyciu profesjonalnych kamer HD, miksera audio-wideo, komputera kodującego oraz urządzenia nagrywającego zrealizowany na mikserze obraz i dźwięk. Sygnał z kodera wysyłany jest do serwera emisyjnego, który dzięki szerokopasmowej sieci optycznej PIONIER redystrybuuje treść do użytkowników, zwykle w kilku profilach jakościowych, tak aby transmisje mogły zostać obejrzane przez jak najszersze grono internautów. Ostatnim etapem realizacji zadania jest postprodukcja nagranej treści oraz udostępnienie jej w postaci materiału archiwalnego.
Data rozpoczęcia: 2009-04-01
Status: w trakcie
 

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Piotr Pawałowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 89
Wiadomości

5 grudnia 2018 roku odbędzie się jubileuszowa Konferencja z okazji 25-lecia istnienia Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Zapraszamy do śledzenia bezpośredniej transmisji z tego wydarzenia prowadzoną za pośrednictwem Platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji PlatonTV. Konferencja rozpocznie się o godzinie 12.30.

wicej

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy na spotkania w ramach 10. Tygodnia Mózgu (12-16 marca 2018 r.), współorganizowanego przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Instytut Genetyki Człowieka PAN. Bezpośrednią transmisję internetową z wydarzenia przeprowadzi PlatonTV PCSS.

 

wicej

W grudniu zespół telewizyjny PlatonTV PCSS brał udział w kilku ważnych realizacjach i transmisjach, m. in. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz podczas obchodów 60-lecia istnienia ośrodka Telewizji Polskiej w Poznaniu.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>