Inżynieria Internetu Przyszłości

Inżynieria Internetu Przyszłości

Inżynieria Internetu Przyszłości
Projekt dotyczy opracowania i przetestowania infrastruktury i usług dla nowych generacji sieci Internet, tj. Internetu IPv6 i Internetu Przyszłości (ang. Future Internet). Oczekuje się, iż nowe generacje Internetu (jeden z głównych priorytetów badawczych w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej) przyczynią się istotnie do rozwoju cywilizacyjnego w Europie powodując, że z ich możliwości będą korzystały wszystkie lub prawie wszystkie obszary ludzkiej aktywności.

Celem projektu w ramach Internetu IPv6 jest opracowanie metodyki dla ewolucyjnego zastąpienia w sieci krajowej obecnej wersji IP (IPv4) przez protokół IPv6 oraz zaproponowanie nowych rozwiązań sieciowych i usług wynikających z IPv6. Celem projektu w ramach Internetu Przyszłości jest opracowanie i przetestowanie propozycji nowej architektury opartej na wirtualizacji zasobów wraz z nowymi mechanizmami i algorytmami dotyczącymi istotnych aspektów działania sieci. Projekt stawia sobie również za cel stworzenie środowiska krajowej sieci testowej dla Internetu IPv6 i Internetu Przyszłości, pozwalającego na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej opartej na weryfikacji eksperymentalnej.
Data rozpoczęcia: 2010-01-01
Data zakończenia: 2013-06-30
Status: zakończony
 
more
Cel 
więcej

Kontakt:
Wiadomości

Polska jest w tym roku partnerem Cebitu – największych targów teleinformatycznych na świecie, odbywających się w Hanowerze (5-9 marca 2013 r.). Wśród reprezentantów rodzimych dokonań znajduje się także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, jako członek Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego oraz partner ogólnopolskiego projektu Inżynieria Internetu Przyszłości, koordynowanego przez Politechnikę Warszawską.

więcej

W trakcie ostatniej sesji plenarnej tegorocznego Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki (KSTiT, 12-14.09.2012), wręczono nagrodę w Konkursie dla Młodych Naukowców. Laureatem konkursu został zespół: Łukasz Ogrodowczyk i Iwo Olszewski (PCSS) oraz Piotr Wiśniewski (Politechnika Warszawska) za referat dotyczący badań nad systemem IIP.

więcej
Systemy telekomunikacyjne i teleinformatyczne dla ratowania życia i ochrony zdrowia były głównym tematem 27. Sympozjum KSTiT odbywającego się w Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>