PRACE-RI

PRACE-RI

PRACE - FIRST Implementation Phase Project

Głównym celem PRACE-RI jest udostępnienie wiodącej infrastruktury superkomputerowej i odpowiadającego jej wsparcia w zakresie najefektywniejszego wykorzystania. Ta infrastruktura zagwarantuje europejskim badaczom dostęp do najlepszych narzędzi w wysoce konkurencyjnym świecie. Dodatkowo, da to Europie autonomię i niezależność w podejmowaniu decyzji uwzględniając wiele społecznych problemów z którymi obecnie boryka się świat, bazując na naszych własnych weryfikowalnych rezultatach badań otrzymanych dzięki naszej własnej e-infrastrukturze.

 

Z jednej strony PRACE-RI skupi się na szczycie piramidy obliczeniowej, jednocześnie z drugiej strony, będzie przewodził integracji infrastruktury w obrębie ekosystemu HPC utworzonego przez narodowe i sektorowe centra reprezentowane przez partnerów PRACE-RI, którzy są w ścisłym kontakcie z centrami regionalnymi, Gridami i Cloudami. W szczególności, PRACE będzie czerpał z wyników projektu europejskiego DEISA I kontynuował prace, które zapoczątkowała DEISA poprzez udostępnienie narodowych systemów dla naukowców i inżynierów z Europy. Nasza wizja przedstawia umiejscowienie głównych obliczeń na szczycie piramidy europejskiej infrastruktury obliczeniowej (Tier-0) nad innymi warstwami, dodając wartość do całości poprzez podjęcie i rozwiązanie naszych głównych wyzwań naukowych.

 

Wybudowanie światowej klasy pan-europejskiej infrastruktury HPC i usług jest bardzo ambitnym zamierzeniem, które zaczyna się od jasnej wizji, angażuje rządy państw, agencje budżetowe oraz centra mogące utrzymać i zarządzać pionierskimi instalacjami superkomputerowymi. W większości angażuje to środowiska naukowe i użytkowników przemysłowych mających przodujące aplikacje, dla zysku których, te serwisy są tworzone. Powinno to być przeprowadzone z uwzględnieniem całego kontekstu szybko zmieniającej się technologii i gdzie nauka skupia się na coraz to nowszych kierunkach wyznaczanych przez osiągane na bieżąco rezultaty.

Data rozpoczęcia: 2010-07-01
Data zakończenia: 2012-06-30
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Mirosław Kupczyk
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61 858 2052
Wiadomości
Już w marcu tego roku odbędzie się kolejne seminarium PRACE, współorganizowane przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Uczestników w dniach 28-29 marca gościć będzie Sztokholm.
więcej
Ruszyła druga odsłona projektu PRACE. PRACE-RI jest rozwinięciem poprzedniego projektu o tej samej nazwie. W pierwszych dniach września na spotkaniu kick-off uczestników projektu powstały konkretne grupy zadaniowe.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>