ZOO - Przestrzeń coworkingowa w Poznaniu

ZOO - Przestrzeń coworkingowa w Poznaniu

Z.o.o.

ZOO - Przestrzeń coworkingowa w Poznaniu ma umożliwić osobom związanym z ICT, czy to ze środowiska biznesowego, czy naukowego, ciągły, niewymuszony kontakt oraz pobudzić postawy przedsiębiorcze w wielkopolskim środowisku ICT.

 

Codzienne spotkania, współpraca przy realizacji zleceń, udział w wydarzeniach powinny podnieść poziom wzajemnego zaufania pomiędzy osobami, korzystającymi z przestrzeni i pozwolić na otwartą rozmowę na temat planów i możliwości biznesowych. 

 

Na stronie www.innowacyjni.eu można zgłosić chęć wynajęcia (do końca 2011 nieodpłatnie) w przestrzeni ZOO sal konferencyjnych w celu organizacji wydarzeń związanych z ICT. Ponadto w ZOO od połowy września 2011 są organizowane spotkania i konsultacje specjalistyczne, m.in. projektu Start-UpIT. StartUpIT stanowi uzupełnienie przestrzeni ZOO. Projekt liczy już ponad 100 użytkowników, których wspiera poprzez organizację wydarzeń branżowych i profesjonalnych konsultacji. Realizacja projektu StartUp-IT od 2008 roku wyraźnie wskazuje na potrzebę częstszych spotkań i bliższej integracji środowiska.

 

Bardzo oczekiwanym rezultatem stworzenia Przestrzeni ZOO będzie znalezienie optymalnej formuły współpracy małych firm z firmami dojrzałymi, np. skupionymi w Wielkopolskim Klastrze Teleinformatycznym, a także z jednostkami badawczo-rozwojowymi i inwestorami.

 

Przestrzeń Coworkingowa ZOO mieści się na jednym z pięter XIX-wiecznej kamienicy przy ul. Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu, 100m od Ronda Kaponiera.

 

Przestrzeń Coworkingowa ZOO składa się z:

A)     salki konferencyjnej z balkonem, służącej do organizacji zamkniętych spotkań (do 10 osób)

oraz  czterech połączonych ze sobą defiladowo pomieszczeń

B)      pomieszczenie biurowe z biurkami,

C)      właściwy coworking z fotelami i stołami,

D)     pokój relaksu z kącikiem kuchennym i sofami,

E)      duża sala konferencyjna na 40 osób z projektorem.

 

Do dyspozycji są też 2 łazienki, pomieszczenia gospodarcze i szafy zamykane na klucz.

 

Docelowo Przestrzeń ZOO ma stać się miejscem, skupiającym samodzielnych fachowców z dziedziny ICT, otwartych na dzielenie się wiedzą oraz na współpracę. Wypracowane wspólnie formuły współpracy powinny umożliwiać realizację projektów nieosiągalnych technicznie, formalnie lub finansowo dla pojedynczej osoby lub podmiotu. Wsparcie w ZOO znajdą też osoby spoza branży ICT.
Status: w trakcie
 

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Adam Olszewski
+48 61 858 21 06
www.innowacyjni.eu
Wiadomości

Już od 3 września - w każdy poniedziałek - zapraszamy do ZOO (Przestrzeń coworkingowa w Poznaniu) na na spotkania z autorytetami AGILE.

wicej

6 czerwca 2012 r. zapraszamy do Poznańskiej Przestrzeni Współpracy ZOO na seminarium dotyczące wyceny i ochrony własności intelektualnej.

wicej

4. edycja Short Waves, Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych, zawitała do stolicy Wielkopolski. Od 12 do 28 kwietnia 2012 r. odbędą się projekcje, wystawy, spotkania i warsztaty. W piątek 27 kwietnia festiwalową publiczność zapraszamy do ZOO – poznańskiej przestrzeni coworkingowej – na spotkanie z nowymi technologiami w filmie.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>