Access IT Plus

Access IT Plus

Accelerate the circulation of culture through exchange of skills in information technology
Access IT
ACCESS IT Plus to dwuletni projekt finansowany ze środków programu Culture 2007-13. W projekcie biorą udział instytucje z Grecji, Serbii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Albanii oraz Bośnii i Hercegowiny. ACCESS IT plus to kontynuacja projektu ACCESS IT, który swoim działaniem objął w latach 2009-2011 Serbię, Grecję i Turcję.

Prace w projekcie Access IT zostały ukierunkowane na rozwój wiedzy i umiejętności w zakresie cyfryzacji dóbr kultury, zagadnień związanych udostępnianiem ich on-line oraz agregacją zgodnie z wymaganiami stawianymi przez portal Europeana.
Data rozpoczęcia: 2011-10-01
Data zakończenia: 2013-09-30
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Adam Dudczak
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61 858 2180
Wiadomości

Digitlab to specjalnie przystosowany system operacyjny oparty o Linux Ubuntu. Głównym celem jego powstania było stworzenie przy użyciu darmowych i ogólnodostępnych narzędzi kompletnego systemu, który może zostać wykorzystany w procesie cyfryzacji zbiorów. System został oparty na dystrybucji Ubuntu w wersji 12.04 LTS, a przygotowany za pomocą programu Remastersys. Można go pobrać w formie obrazu ISO i wypróbować go nagrywając na pendrive lub płytę DVD bez konieczności instalacji na komputerze.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>