MARKOS - The MARKet for Open Source

MARKOS - The MARKet for Open Source

An Intelligent Virtual Open Source Marketplace

MARKOS to dwuipółletni projekt finansowany w ramach 7 Programu Ramowego UE. Projekt  realizowany jest przez konsorcjum koordynowane  przez Fraunhofer Fokus (Niemcy), w skład którego wchodzą partnerzy z Włoch (Engineering, Uniwersytet Sannio i T6 Ecosystems), Hiszpanii (Atos),  Wielkiej Brytanii (Geeknet Media – europejski oddział operatora platformy sourceforge.net) oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe.

 

MARKOS stworzy prototyp usługi sieciowej i interaktywnej aplikacji dostarczającej zintegrowany globalny widok na dostępne w Internecie oprogramowanie Open Source, skupiając się funkcjonalnych, strukturalnych i licencyjnych aspektach kodu źródłowego. Celem jest ułatwienie wyszukiwania i analizy reużywalnych komponentów, bibliotek i programów open source i wsparcie indywidualnych programistów, analityków i architektów oprogramowania oraz firmy korzystające z zasobów open source w budowie własnych systemów informacyjnych.

Data rozpoczęcia: 2012-10-01
Data zakończenia: 2015-03-31
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Bartosz Lewandowski
Wiadomości

Projekt Markos będzie prezentowany na wystawie towarzyszącej konferencji Net Futures 2015, która odbędzie się 25 i 26 marca 2015 r. w Brukseli. Konferencja poświecona jest zagadnieniom europejskiego przemysłu technologicznego.

więcej

W ramach projektu MARKOS oraz prowadzonego w PCSS Centrum Kompetencji Open Source, udostępniona została prototypowa wersja usługi sieciowej indeksującej projekty open-source. Zapraszamy do jej testowania!

więcej

Podczas Konferencji Cloudscape VII (9-10.03.2015 r. w Brukseli) odbędzie się warsztat organizowany w ramach projektu MARKOS - "Discover how easy is to check codes". PCSS będzie zaangażowany w przygotowanie, organizację i prowadzenie warsztatu. Projekt będzie również promowany na konferencji z wykorzystaniem materiału wideo przygotowanego przez PLATON TV.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>