E-podręczniki

E-podręczniki

E-podręczniki do kształcenia ogólnego

Projekt realizowany w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 3, Poddziałanie 3.3.3.

 

Podstawowym celem projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” jest opracowanie kompletu podręczników szkolnych w wersjach elektronicznych obejmującego 62 e-podręczniki do wszystkich etapów edukacyjnych. Te, wraz z 2500 zasobami edukacyjnymi (filmy, mapy interaktywne, audiobooki, lektury), będą bezpłatnie udostępniane uczniom, ich rodzicom i nauczycielom na specjalnej platformie internetowej.

Data rozpoczęcia: 2012-11-01
Data zakończenia: 2015-11-15
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Partnerzy projektu 
więcej
more
Zadania partnera technologicznego 
więcej
more
Rezultaty 
więcej

Kontakt:
PCSS
dr inż. Krzysztof Kurowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
tel: +48 (61) 858-20-01
blog.epodreczniki.pcss.pl
Wiadomości

W Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego, siedzibie PCSS, odbędzie się spotkanie przedstawicieli NREN-ów (National Research and Education Network) Europy Wschodniej (4-6 maja 2016 r.) w ramach projektu Eastern Partnership Connect. Podczas wizyty zaplanowano m.in. seminarium oraz zwiedzanie laboratoriów Future ICT i CBPIO.

więcej

Podczas tegorocznej Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2015 (10-12.04.2015 r., Nowy Tomyśl) dyskutowano m.in. o potencjale, jaki drzemie w nowoczesnych, mobilnych technologiach. Jednym z prelegentów plenarnej części Konferencji był dr inż. Krzysztof Kurowski, koordynator prac nad platformą technologiczną w projekcie e-podręczniki do kształcenia ogólnego w PCSS.

więcej

Czy szkoła w pełni wykorzystuje potencjał, jaki drzemie w nowoczesnych, mobilnych technologiach? Czy i w jaki sposób wykorzystywać nowinki techniczne w edukacji? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdą uczestnicy XI edycji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2015, która odbędzie się 10-12 kwietnia br. w Nowym Tomyślu. Transmisję "na żywo" z tego wydarzenia przeprowadzi PlatonTV.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>