CoolEmAll

CoolEmAll

Platform for optimising the design and operation of modular configurable IT infrastructures and facilities with resource-efficient cooling

Celem projektu CoolEmAll jest dostarczenie platformy do symulacji, wizualizacji i analizy modularnych centrów przetwarzania danych. W uzupełnieniu do platformy, zostaną opracowane projekty modułów obliczeniowych, wykorzystywanych do budowy tego typu centrów. Planowane narzędzia i projekty mają na celu zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji również emisji CO2, przez infrastrukturę IT wraz ze związanymi z nią urządzeniami i budynkami.

Zarówno projekty modułów obliczeniowych, jak i zestaw narzędzi symulacyjnych i wizualizacyjnych powinny uwzględniać 3 istotne aspekty, które mają znaczący wpływ na zużycie energii: sposób chłodzenia serwerów, charakterystyki uruchamianych aplikacji oraz strategii zarządzania zasobami.

W tym celu, wydajność energetyczna modułów obliczeniowych zostanie precyzyjnie zdefiniowana przez zbiór nowych metryk wyrażających relacje pomiędzy zużyciem energii a istotnymi czynnikami wymienionymi powyżej. W uzupełnieniu do powszechnych statycznych podejść, platforma CoolEmAll umożliwi badanie dynamicznych stanów infrastruktury w oparciu o zmieniające się cechy obciążenia serwerów, strategie zarządzania, metody chłodzenia oraz temperaturę otoczenia.

Data rozpoczęcia: 2011-10-01
Data zakończenia: 2014-03-31
Status: zakończony
 
more
Rezultaty 
więcej
Wiadomości

Supercomputing 2013, czyli największe na świecie spotkanie środowisk ICT, skupionych wokół tematów wydajnego przetwarzania danych (HPC – High Performance Computing), sieci komputerowych, składowania oraz analizy danych, odbędzie się w Denver, w stanie Kolorado. Konferencji, trwającej od 17 do 22 listopada, towarzyszyć będzie jak co roku wystawa (18-21.11.2013), na której już po raz ósmy, polskie dokonania w dziedzinie IT prezentować będzie PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER.

więcej

Prezentujemy pierwszą fotorelację z konferencji i wystawy ICT 2013, która w dniach 6-8 listopada 2013 r. odbywaja się w Wilnie. Wśród wystawców znajduje się PCSS, który współtworzy stanowisko CoolEmAll oraz dostarcza mobilną aplikację Conference4me.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>