ALIEN

ALIEN

Abstraction Layer for Implementation of Extensions in programmable Networks

W projekcie ALIEN opracowana zostanie warstwa abstrakcji sprzętu ułatwiająca rozwój sieci programowalnych (Software Defined Networks). Rozwiązanie będzie testowane z wykorzystaniem protokołu OpenFlow do komunikacji między warstwą sterowania a abstrakcyjną warstwą sprzętową. W projekcie używane będą urządzenia wspierające protokół OpenFlow jak i urządzenia „obce” (ang. alien).  Jako „obcy” sprzęt sieciowy rozumiane są pakietowe urządzenia przełączające nieposiadające wsparcia dla protokołu OpenFlow (np. przełączniki Ethernet), niepakietowe urządzenia przełączające (np. przełączniki optyczne) oraz niskopoziomowe, programowalne urządzenia sieciowe takie jak karty NetFPGA czy procesory sieciowe. W związku z pracami wykraczającymi poza standard OpenFlow przedmiotem badań jest opracowanie nowych funkcji tego protokołu.

Projekt został podzielony na 5 głównych pakietów roboczych:

  • WP1 – Zarządzanie projektem,
  • WP2 – Opracowanie warstwy abstrakcji sprzętu,
  • WP3 – Opracowanie i implementacja sterowników sprzętowych „obcych” urządzeń,
  • WP4 – Integracja „obcych” urządzeń ze środowiskiem OFELIA,
  • WP5 – Eksperymenty w ramach środowisku OFELIA,
  • WP6 – Rozpowszechnianie wyników.


PCSS realizuje zadania w każdym z tych pakietów, jednocześnie jest koordynatorem projektu a także liderem pakietów WP1 i WP3.

Data rozpoczęcia: 2012-10-01
Data zakończenia: 2014-09-30
Status: zakończony
 
more
Rezultaty 
więcej
Wiadomości

Witamy w Dublinie! Przez cztery dni (19-22.05.2104 r.) stolica Irlandii gościć będzie największą konferencję środowiska sieci naukowo-akademickich na Starym Kontynecie – TERENA. Tradycyjnie już, w Konferencji oraz w towarzyszącej jej wystawie, weźmie udział PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER. 

więcej
Future Internet Assembly 2014

Ateny, starożytna stolica Grecji, na 3 wiosenne dni stała się jednocześnie centrum najważniejszych idei związanych z Internetem Przyszłości. W dniach 18-20 marca Centrum Konferencyjne Megaron Athens International gości bowiem uczestników Future Internet Assembly 2014.

więcej

Supercomputing 2013, czyli największe na świecie spotkanie środowisk ICT, skupionych wokół tematów wydajnego przetwarzania danych (HPC – High Performance Computing), sieci komputerowych, składowania oraz analizy danych, odbędzie się w Denver, w stanie Kolorado. Konferencji, trwającej od 17 do 22 listopada, towarzyszyć będzie jak co roku wystawa (18-21.11.2013), na której już po raz ósmy, polskie dokonania w dziedzinie IT prezentować będzie PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>