KMD2

KMD2
System bezpiecznego przechowywania i współdzielenia danych oraz składowania kopii zapasowych i archiwalnych w Krajowym Magazynie Danych
 

W ramach projekt KMD2 prowadzono prace nad podniesieniem poziomu bezpieczeństwa i wiarygodności przechowywania danych w systemie KMD oraz rozszerzeniem funkcjonalności systemu i jego interfejsów. Prace objęły m.in. bezpieczne i wygodne interfejsy dostępowe: wirtualne systemy plików z automatyczną kryptografią oraz klientów graficznych dla stacji roboczych oraz na platformy mobilne. Opracowane w KMD2 mechanizmy pozwalają także na bezpieczne i wygodne współdzielenie danych oraz publikację i udostępnianie wybranych danych w Internecie. Projekt realizowany był przez 10 uczestników konsorcjum PIONIER.

Data rozpoczęcia: 2011-05-01
Data zakończenia: 2013-09-30
Status: zakończony
 
more
Rezultaty 
więcej
Wiadomości

Największe na świecie spotkanie środowisk ICT, skupionych wokół tematów wydajnego przetwarzania danych (HPC – High Performance Computing), sieci komputerowych, składowania oraz analizy danych, w tym roku odbędzie się w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. Konferencji, trwającej od 16 do 21 listopada, towarzyszyć będzie jak co roku wystawa (17-20.11.2014), na której już po raz dziewiąty, polskie dokonania w dziedzinie IT prezentować będzie PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER.

więcej

Witamy w Dublinie! Przez cztery dni (19-22.05.2104 r.) stolica Irlandii gościć będzie największą konferencję środowiska sieci naukowo-akademickich na Starym Kontynecie – TERENA. Tradycyjnie już, w Konferencji oraz w towarzyszącej jej wystawie, weźmie udział PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER. 

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>