FELIX

FELIX

Koordynacja współpracy pomiędzy Europą i Japonią w zakresie budowy rozproszonego środowiska testowego dla eksperymentów sieciowych

Głównym celem projektu FELIX jest stworzenie platformy dla eksperymentów prowadzonych w ramach badań nad Internetem Przyszłości (ang. Future Internet – FI) w obszarze nowoczesnych sieci i aplikacji rozproszonych. Bazą dla tej platformy mają być połączone infrastruktury sieciowe poszczególnych instytucji biorących udział w projekcie z Unii Europejskiej i Japonii.

Data rozpoczęcia: 2013-04-01
Data zakończenia: 2016-03-31
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Partnerzy 
więcej

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Bartosz Belter
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 20 28
Wiadomości

Podczas tegorocznego Supercomputingu, odbywającego się w Austin w Teksasie (15-20.11.2015 r.), stoisko PCSS oraz Konsorcjum PIONIER obchodzić będzie mały jubileusz. Polskie dokonania prezentowane będą bowiem już po raz dziesiąty.

wicej

15 czerwca, już po raz 31., rozpocznie się największa międzynarodowa konferencja sieci naukowo-akademickich w Europie. Gospodarzem tegorocznej TERENY (15-18.06.2015 r.) będzie portugalska Fundação para a Ciência e a Tecnologia (FCT), która zaprasza wszystkich do malowniczego Porto. Podczas trwającej cztery dni imprezy najnowsze osiągnięcia w zakresie swoich projektów badawczych zaprezentuje PCSS oraz Konsorcjum PIONIER.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>