QualiPSo

QualiPSo

Quality Platform for Open Source Software
Qualipso
QualiPSo to międzynarodowy projekt skupiający organizacje z Europy, Chin i Brazylii, finansowany przez Unię Europejską w ramach 6. Programu Ramowego.

Celem projektu QualiPSo  jest zdefiniowanie  i  stworzenie  technologii,  procedur  i  polityk  umożliwiających  pełne wykorzystanie  potencjału  oprogramowania  Open  Source dla potrzeb dużych i wymagających projektów informatycznych. QualiPSo porusza szereg tematów związanych z oprogramowaniem OSS, począwszy od problemów prawnych i modeli biznesowych, poprzez interoperacyjność i zapewnianie jakości, skończywszy na procesie wytwarzania otwartego oprogramowania.

W ramach projektu docelowo ma zostać stworzone zintegrowane środowisko nowej generacji wspomagające rozwój oprogramowania OSS (QualiPSo Factory). W przeciwieństwie do istniejących scentralizowanych rozwiązań architektura QualiPSo Factory opiera się na integracji rozproszonych komponentów i usług.

W ramach projektu powstaje również sieć centrów kompetencji QualiPSo, których głównym celem jest wsparcie i promocja OSS, stworzenie bazy wiedzy o OSS oraz dostarczanie usług związanych z zapewnianiem jakości OSS. Usługi centów kompetencji obejmują QualiPSo Factory, szkolenia i doradztwo IT z zakresu OSS, ocenę jakości, zarówno tworzonych narzędzi OSS, jak i stosowanych metodyk.
Data rozpoczęcia: 2006-11-01
Data zakończenia: 2010-10-31
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Bartosz Lewandowski
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
0-61 858 2160
Wiadomości

Podczas Poznańskich Dni Przedsiębiorczości (17-18.04.2012 r.) najnowsze technologie z dziedziny edukacji prezentują wspólnie PCSS, Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny, firma Talex S.A. oraz Espeo Software. Wydarzenie skierowane jest głównie do przedsiębiorców, osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej, a także naukowców.

więcej
P.I.W.O.
Zapraszamy na ósmą edycję Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania - P.I.W.O., która startuje 3 grudnia 2011 roku w Poznaniu. Wszystkich chętnych już teraz zachęcamy do udziału!
więcej
Przed nami czwarta edycja konferencji „Open World Forum”. Od 22 do 24 września 2011 w Paryżu odbędzie międzynarodowy szczyt, na którym pojawiają się decydenci oraz przedstawiciele firm i społeczności open source. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg konferencji poświęconych tematyce otwartego oprogramowania.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>