iTVP

iTVP

System udostępniania sygnału audiowizualnego w polskim Internecie optycznym w sposób zapewniający realizację telewizji interaktywnej
iTVP
Platforma multimedialna umożliwia realizację usług telewizji interaktywnej dla TVP S.A. w środowisku sieci PIONIER, zapewniając wsparcie dla pełnego cyklu życia treści cyfrowej począwszy od jej pozyskania poprzez rekodowanie, zarządzanie metadanymi i prawami dostępu, ochronę kryptograficzną i licencjonowanie dostępu, zarządzanie ofertą i publikacją, skalowalną dystrybucję, aż po udostępnienie odbiorcom. Platforma iTVP umożliwia m.in. udostępnianie treści w trybie „na żywo”, „na żywo z przesunięciem czasowym”, „na żądanie” i „na zamówienie” oraz emisję reklam audiowizualnych i raportowanie oglądalności.

Treści mogą być udostępniane w technologii strumieniowej oraz w trybie pobrania na komputer użytkownika. Dzięki skalowalnej architekturze, rozwiązanie zapewnia wysoką dostępność usług multimedialnych oraz możliwość obsługi dużej liczby odbiorców z wysoką jakością. W skład platformy wchodzą: Główne Centrum Danych (TVP S.A.), Serwer Emisyjny (TVP S.A.), System Dostarczania Treści (PIONIER), System Analizy Repertuarowej (PCSS), System Emisji Reklam (PCSS), Portal tvp.pl (TVP S.A.), System Licencjonowania (TVP S.A.). Platformę wyposażono dodatkowo w zestaw narzędzi do monitorowania i nadzoru.
Data rozpoczęcia: 2002-09-27
Data zakończenia: 2007-03-30
Status: zakończony
 
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Mirek Czyrnek
ul. Dabrowskiego 79a, 60-529 Poznań
0-61 858 2034
Wiadomości
16. Konkurs Chopinowski
Tegoroczny Konkurs im. Fryderyka Chopina był wyjątkowy pod wieloma względami. XVI edycja odbywała się w roku, w którym obchodzimy 200. rocznicę narodzin wielkiego polskiego kompozytora, a konkursową rywalizację mogła śledzić rekordowa liczba melomanów. Internetowa transmisja na żywo dostępna była na stronach TVP S.A. oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
więcej
Polecamy wywiad z prof. Janem Węglarzem - szefem Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i Prezesem Poznańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. Wywiad ukazał się 9. września w poznańskim dodatku do Gazety Wyborczej w rubryce poświęconej firmom i instytucjom, które najbardziej wpływają na dobrą kondycję Poznania i wysoką jakość życia jego mieszkańców. Obok Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego w rubryce opisane zostały takie wizytówki Poznania, jak: Akademia Sztuk Pięknych, STOMIL - POZNAŃ S.A., H. Cegielski - POZNAŃ S.A., Uniwersytet Przyrodniczy i Centrum Badań DNA Sp. z o.o.
więcej
Mistrzostwa Świata w RPA
Telewizja Polska przy współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym transmituje w sieci wszystkie spotkania piłkarskich mistrzostw świata rozgrywanych w RPA. E-transmisje cieszą się sporą popularnością wśród widzów.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>