ROAM

ROAM

Nowe rewolucyjne podejście do transmisji światłowodowej z wykorzystaniem orbitalnego momentu pędu światła

Głównym pomysłem oraz celem projektu ROAM realizowanego w ramach program Horyzont 2020 jest zbadanie oraz demonstracja wykorzystania orbitalnego momentu pędu (OAM), modów światła do celów przesyłania informacji oraz zastosowania w technologiach sieciowych. Rozwinięcie akronimu ROAM – rewolucja w dziedzinie transmisji w włóknach światłowodowych i technologiach sieciowych z wykorzystaniem orbitalnego momentu pędu światła.


Wyjątkowy skład konsorcjum projektu ROAM, eksperci oraz analizy umożliwią realizację celów projektu z wykorzystaniem wysokiej klasy komponentów OAM wyprodukowanych w technologii tzw. fotoniki krzemowej.

Data rozpoczęcia: 2015-02-01
Data zakończenia: 2018-01-31
Status: w trakcie
 
more
Cel 
więcej

Kontakt:
PCSS
Piotr Rydlichowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 2038
Wiadomości

Najnowsze dokonania w dziedzinie HPC i wyniki prac naukowo-badawczych w międzynarodowych projektach, w tym dwie demonstracje: WebRTC oraz system serwerowy o niskim poborze mocy M2DC - prezentowane są na stoisku PCSS oraz Konsorcjum PIONIER na tegorocznej Konferencji Supercomputing. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

wicej

Już po raz dwunasty PCSS prezentuje swoje dokonania na największej na świecie konferencji skupionej wokół tematyki HPC. Podczas tegorocznej edycji SC (12-17.11.2017 r.) na stoisku poznańskiego Centrum prezentowane są m.in. system wideokonferencyjny WebRTC w jakości 4K oraz system serwerowy o niskim poborze mocy M2DC.

wicej

Konferencja Supercomputing oraz towarzysząca jej wystawa (12-17.11. 2017 r.) to najważniejsze i największe na świecie wydarzenie w branży komputerów dużej mocy. Tegoroczna edycja gości w Denver (Kolorado), skupiając się pod hasłem „HPC connects”. Tradycyjnie, wśród centrów prezentujących swoje dokonania, jest również PCSS.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>