ComPat

ComPat

Computing Patterns for High Performance Multiscale Computing

Głównym celem projektu jest opracowanie ogólnych algorytmów i mechanizmów tworzenia symulacji wieloskalowych dla heterogenicznych systemów obliczeniowych klasy “exa-scale” z zapewnieniem skalowalności, stabilności i efektywności energetycznej tworzonych rozwiązań. W ramach projektu opracowany zostanie zestaw szablonów aplikacyjnych wspierających realizacje typowych scenariuszy wieloskalowych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych z równoważeniem obciążenia, odpornością na awarie i minimalizacją zużycia energii elektrycznej.  Poprawność i użyteczność opracowanych rozwiązań potwierdzona zostanie poprzez ich wykorzystanie w implementacji 9 aplikacji wielkich wyzwań przeznaczonych docelowo na systemy    obliczeniowe klasy exa-scale.


Ambicją projektu jest opracowanie nowych standardów i rozwiązań dla przetwarzanie wieloskalowego w skali „exa” oraz dostarczenie dedykowanego stosu oprogramowania wspierającego tworzenie i wykonywanie naukowych symulacji wieloskalowych na systemach obliczeniowych dużej mocy aktualnej i następnej generacji.

Data rozpoczęcia: 2015-10-01
Data zakończenia: 2018-09-30
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Tomasz Piontek
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 72
Wiadomości

W dniach od 11 do 14 września 2018 roku w siedzibie  PCSS odbywało się ostatnie spotkanie robocze projektu ComPat. Uczestnicy wydarzenia koncentrowali się głównie na przygotowaniach do finalnego wydania opracowywanego w projekcie systemu wspierającego obliczenia wieloskalowe.

więcej

Zapraszamy na fotorelację z tegorocznej konferencji i wystawy Supercomputing, która w dniach 13-18 listopada odbywała się w Salt Lake City, w stanie Utah. Na stoisku nr 509 zaprezentowane zostały rezultaty prac badawczych PCSS oraz Konsorcjum PIONIER.

więcej

W tym roku, największe na świecie spotkanie branży skupionej wokół tematyki HPC, odbędzie się w Salt Lake City, w stanie Utah. Konferencji, trwającej od 13 do 18 listopada, towarzyszyć będzie jak co roku wystawa (14-17.11.2016), na której już po raz jedenasty, polskie dokonania w dziedzinie IT prezentować będzie PCSS wraz z Konsorcjum PIONIER.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>