ESCAPE

ESCAPE

Energy-efficient Scalable Algorithms for Weather Prediction at Exascale

Głównym celem projektu ESCAPE jest stworzenie platformy numerycznej prognozy pogody nowej generacji. W ramach projektu zostanie wykorzystane holistyczne podejście do zrozumienia wydajności energetycznej aplikacji skali „exa”, wykorzystujących heterogeniczne architektury, akceleratory oraz wyspecjalizowane układy obliczeniowe. Czynnikami które pomogą w realizacji zakładanych celów są:

  • zdefiniowanie i wydzielenie fundamentalnych algorytmów „Weather & Climate Dwarfs” z istniejących systemów numerycznej prognozy pogody, co jest podstawą do dalszej optymalizacji oraz adaptacji,
  • przełomowe badania nad algorytmami dla systemów skali „exa”, z uwzględnieniem wydajności obliczeniowej oraz energetycznej,
  • interdyscyplinarne konsorcjum partnerów, łączące doświadczenie najlepszych służb meteorologicznych w Europie, uniwersytetu, centrów superkomputerowych oraz komercyjnych firm zajmujących się wytwarzaniem sprzętu obliczeniowego.

W projekcie ESCAPE zadaniem PCSS jest dostarczenie modeli wydajnościowych fundamentalnych algorytmów numerycznej prognozy pogody, jak również stworzenie symulatora do szacowania wydajności obliczeniowej i energetycznej aplikacji skali „exa”.

Data rozpoczęcia: 2015-10-01
Data zakończenia: 2018-09-30
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Michal Kulczewski
ul. Jana Pawła II 10
61-131 Poznań
+48 58 533 45 45
Wiadomości

Najnowsze dokonania w dziedzinie HPC i wyniki prac naukowo-badawczych w międzynarodowych projektach, w tym dwie demonstracje: WebRTC oraz system serwerowy o niskim poborze mocy M2DC - prezentowane są na stoisku PCSS oraz Konsorcjum PIONIER na tegorocznej Konferencji Supercomputing. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

wicej

Już po raz dwunasty PCSS prezentuje swoje dokonania na największej na świecie konferencji skupionej wokół tematyki HPC. Podczas tegorocznej edycji SC (12-17.11.2017 r.) na stoisku poznańskiego Centrum prezentowane są m.in. system wideokonferencyjny WebRTC w jakości 4K oraz system serwerowy o niskim poborze mocy M2DC.

wicej

Konferencja Supercomputing oraz towarzysząca jej wystawa (12-17.11. 2017 r.) to najważniejsze i największe na świecie wydarzenie w branży komputerów dużej mocy. Tegoroczna edycja gości w Denver (Kolorado), skupiając się pod hasłem „HPC connects”. Tradycyjnie, wśród centrów prezentujących swoje dokonania, jest również PCSS.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>