ImmersiaTV

ImmersiaTV

Immersive Experiences around TV, an integrated toolset for the production and distribution of immersive and interactive content across devices

Projekt ImmersiaTV ma na celu opracowanie nowych form produkcji, transmisji oraz prezentacji treści w formacie dookólnym. System wyposażony w zestaw kamer 360o umożliwi rejestrację materiałów wideo w sposób, który podczas prezentacji zapewni użytkownikowi końcowemu wrażenie wirtualnej obecności w miejscu wydarzeń. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu urządzeń wirtualnej rzeczywistości takich jak np. Oculus Rift (HMD - Head Mounted Display) użytkownik będzie miał możliwość sterowania i interakcji z prezentowanymi treściami multimedialnymi.

W trakcie prac nad projektem zostaną opracowane następujące zagadnienia: metody i scenariusze filmowania za pomocą kamer dookólnych, przygotowanie referencyjnych treści wideo i stworzenie platformy pozyskiwania treści, jej obróbki, kodowania, strumieniowania i wyświetlania. Opracowany zostanie również kodek dla treści dookólnych, który będzie przedmiotem standaryzacji w ramach MPEG.

Wśród partnerów projektu są jednostki naukowe i firmy, które posiadają doświadczenie w budowie kamer dookólnych, przetwarzaniu obrazów wideo i łączeniu ich w jedną spójną całość (VRT, IMINDS, EPFL, Cinegy, Lightbox, VideoStitch), jak również jednostki zajmujące się transmisją sieciową i dystrybucją materiałów wideo (PCSS, I2CAT).

Data rozpoczęcia: 2016-01-01
Data zakończenia: 2018-06-30
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Maciej Głowiak
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 2024
Wiadomości

Telewizja – może nieco wbrew swojej nazwie – to nie jedynie transmisja wideo. Częścią przekazu telewizyjnego jest również fonia – zazwyczaj obecna, a jakże często niedoceniana. Z jej jakością bywa różnie, a obserwując wyścig w ulepszaniu obrazu wideo, zwiększanie liczby pikseli i palety barw, można odnieść wrażenie, że jest wręcz lekceważona.

więcej

Podczas Konferencji NEM Summit 2016, która odbywała się w Porto w dniach 23-25 listopada 2016 roku, demonstacja projektu ImmersiaTV otrzymała główną nagrodę.

więcej

Zapraszamy na fotorelację z pierwszego dnia TNC'16, podczas którego odbyły się m.in. prezentacja organizowana wraz z gospodarzami konferencji CESNET-em. Przeprowadzono transmisja sygnału live 8K z Poznania do Pragi. W ramach projektu ImmersiaTV odbyła się także transmisja obrazu z kamery dookólnej 360o i prezentacja z wykorzystaniem Oculusa. PCSS, jako partner technologiczny, był także zaangażowany w realizację otwierającej sesji plenarnej.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>