Nabór

Nabór

System rekrutacji elektronicznej do szkół i przedszkoli
Nabór 2010
System Nabór jest pierwszym systemem łączącym w sobie elektroniczną rekrutację do wszystkich szczebli placówek oświatowych: przedszkoli, oddziałów zerowych, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Podzielony jest na dwa moduły: Rekrutacja – pozwala na przeprowadzanie rekrutacji do poszczególnych typów placówek oraz Praca bieżąca, który służy do przechowywania aktualnych informacji na temat przydziału poszczególnych uczniów do oddziałów. System gromadzi dane na poziomie wszystkich roczników, co zapewnia możliwość: kontroli obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, kontroli obowiązku szkolnego oraz kontroli obowiązku nauki.

System zbiera dane o kandydatach ze wszystkich szkół regionu w centralnej bazie danych, co pozwala w bardzo krótkim czasie wyznaczyć jednoznaczny przydział uczniów do poszczególnych szkół gimnazjalnych oraz oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych. Wspólna baza danych ułatwia też organowi prowadzącemu analizowanie danych i kontrolę pracy placówek.

Algorytm przydziału (autorstwa PCSS), działa w oparciu o dwa podstawowe elementy: listę preferencji kandydata i liczbę zdobytych przez niego punktów. Zasady wyliczania punktów są zgodne z wytycznymi wojewódzkiego kuratora oświaty i co roku sumiennie weryfikowane przez administratorów systemu pod kątem ich aktualności. Od początku istnienia Systemu Nabór nie zdarzyło się, aby choć jedna osoba została źle przydzielona czy potraktowana w jakikolwiek sposób niesprawiedliwie.

Od momentu wdrożenia systemu znacząco spada wkład pracy wynikający z przeprowadzania rekrutacji zarówno dla pracowników oświaty jak i pracowników organów prowadzących, a kandydaci nie muszą już biegać z kompletem dokumentów do wszystkich wybranych szkół.
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Piotr Grzybowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
0-6108582032
Wiadomości

Ostatniego dnia lutego 2016 roku rozpoczęła się rekrutacja do poznańskich przedszkoli. Systemową obsługę rekrutacji do placówek prowadzi Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

wicej
2015-02-26

W przedszkolach w całej Polsce trwa nabór na nadchodzący rok. Po raz kolejny systemową obsługę rekrutacji do placówek prowadzi Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

wicej

W przedszkolach i szkołach w całej Polsce rozpoczął się nabór na nadchodzący rok. Po raz kolejny systemową obsługę rekrutacji do placówek prowadzi PCSS.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>