Phosphorus

Phosphorus

Lambda User Controlled Infrastructure for European Research
Phosphorus

PHOSPHORUS jest projektem europejskim poświęconym integracji sieci optycznych oraz zasobów obliczeniowych e-infrastruktury (http://www.phosphorus.pl/).

 

Obszar prac projektu obejmuje zarówno problemy dostarczania usług na żądanie, jak i rozwoju standardów telekomunikacyjnych (takich jak GMPLS) w kierunku rozszerzenia funkcjonalności o obsługę zasobów IT (takich jak pamięć, czas procesora czy miejsce na dyskach). W projekcie osiągnięto wysoki stopień integracji pomiędzy aplikacjami, oprogramowaniem gridowym (tzw. Grid Middleware) a sieciami optycznymi.

Weryfikację wyników projektu przeprowadza się w dedykowanym środowisku testowym obejmującym obszar Europy oraz Ameryki Północnej. Infrastruktura ta, wykorzystując sieć GÉANT2 oraz  połączenia CBDF (ang. Cross Border Dark Fiber) łączy lokalne  sieci partnerów projektu. Stworzone w projekcie PHOSPHORUS oprogramowanie umożliwi bezproblemową, jednoczesną rezerwację zasobów sieciowych i obliczeniowych.
Data rozpoczęcia: 2006-10-01
Data zakończenia: 2009-06-30
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Miłosz Przywecki
ul. Dabrowskiego 79a, 60-529 Poznań
0-61 858 2028
Wiadomości
Dnia 29 września 2009 odbyła się pierwsza demonstracja transmisji strumieniowej 4K z wykorzystaniem protokołu RTP z wykorzystaniem algorytmu JPEG2000.
więcej
TERENA Networking Conference 2009, Malaga, Hiszpania
W dniach 8-12 czerwca 2009 r. w Maladze, w Hiszpanii odbywa się kolejna edycja międzynarodowej konferencji TERENA, skupiająca środowisko naukowych i akademickich narodowych sieci europejskich NREN. Kilkanaście posterów naukowych, dziesięć stoisk, wśród których znajdują się organizatorzy (TERENA) jak i sponsorzy - producenci sprzętu i technologii; Polska reprezentowana jest przez 2 prezentacje - konsorcjum i sieci PIONIER oraz projektu PHOSPHORUS.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>