MIM Poznań

MIM Poznań

Miejski Informator Multimedialny
MIM Poznań
Miejski Informator Multimedialny (MIM) jest oficjalnym serwisem internetowym miasta Poznania. Realizowany jest on we współpracy PCSS z Urzędem Miasta Poznania od 1995 roku. W tym czasie powstała koncepcja stworzenia zaawansowanego serwisu internetowego dla mieszkańców, turystów, biznesmenów zarządzanego pod względem zawartości i struktury przez jednostki Urzędu Miasta.

Informacje prezentowane w portalu są sprofilowane za pomocą wydzielonych serwisów tematycznych. Są to m.in. turystyka, oświata, firma, sport, studiuj w Poznaniu. Warstwa serwisów została zbudowana zgodnie z zaleceniami organizacji W3C dotyczącymi separacji treści i struktury informacji od jej wyglądu oraz zaleceniami dotyczącymi dostępności stron internetowych.

Rozwiązania realizowane i wdrażane w Miejskim Informatorze Multimedialnym kładą nacisk na innowacyjne wykorzystanie możliwości jakie dają nowoczesne technologie komputerowe. W efekcie powstały takie rozwiązania jak:
  • zestaw internetowych formularzy skierowanych do mieszkańców,
  • możliwość płatności przez internet,
  • zbiór usług opartych o plan Poznania
  • system publicznych punktów dostępu do internetu,
  • system konsultacji społecznych,
  • system transmisji na żywo z obrad Rady Miasta.
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Transmisja na żywo z obrad Rady Miasta 
więcej
more
System Konsultacji Społecznych 
więcej
more
Publiczne Punkty Dostępu do Internetu (PIAP) 
więcej
more
Internetowa mapa cyfrowa Poznania 
więcej
more
e-Usługi dla mieszkańców Poznania 
więcej

Kontakt:
PCSS
Bartosz Lewandowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 06
Wiadomości

Na początku lutego 1998 roku po raz pierwszy uruchomiono internetowy serwis Miasta Poznania, czyli Miejski Informator Multimedialny (MIM). Dwa lata wcześniej - w 1996 roku - podpisano porozumienie między Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym a Miastem Poznań, które jako pierwsze w Polsce miało na celu wspólne tworzenie warunków do tworzenia społeczeństwa informacyjnego.

wicej

PCSS zostało laureatem Konkursu Smart City, w kategorii Inteligentne rozwiązanie - Smart City Solution. Nagrodę, podczas uroczystej gali Smart City Forum w Warszawie, odebrał dr inż. Cezary Mazurek.

wicej

Dział Usług Internetu Przyszłości PCSS, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, w ramach projektu tworzenia miejskiej platformy internetowej, opracował nową wersję Biuletynu Informacji Publicznej. BIP to portal, który zapewnia mieszkańcom dostęp do informacji i decyzji podejmowanych przez urząd miasta. Na stronie znaleźć można m.in. komunikaty o opłatach, ulgach, zmianach w procedurach, interpretacje przepisów podatkowych czy wiadomości na temat tego, gdzie załatwić daną sprawę. Nowa szata graficzna biuletynu pozwoli na szybkie i intuicyjne znalezienie poszukiwanych przez mieszkańców informacji.

wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>