PIONIER Wideokonferencje

PIONIER Wideokonferencje

PIONIER Videoconference
Projekt wdrożenia usługi wideokonferencyjnej w sieci PIONIER ma na celu udostępnienie środowiskom naukowym najnowocześniejszej infrastruktury i narzędzi wideokonferencyjnych. W szczególności chodzi o stworzenie systemu opartego o rozwiązania Full HD (1080p), które są nowością w dziedzinie wideokonferencji i dają możliwość przeprowadzania wirtualnych spotkań z najlepszą jakością.

Uzupełnieniem i powiązaniem w całość infrastruktury będzie dedykowany portal wideokonferencyjny. Jego kluczowe zadanie to umożliwienie automatycznej rezerwacji zasobów systemu wideokonferencyjnego poprzez interfejs www. Umożliwi również zarządzanie infrastrukturą i kontrolę jej wykorzystania.

Portal będzie pełnił również funkcję edukacyjną i informacyjną, dzięki narzędziom wspierającym użytkownika końcowego, jak TTS, listy dyskusyjne, czy szczegółowe instrukcje korzystania z usług.
Data rozpoczęcia: 2008-04-01
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Bartłomiej Idzikowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
0-61 850 25 15
Wiadomości

Tych, którzy 12 grudnia br. nie mogli uczestniczyć w finałowym spotkaniu podsumowującym projekt PLATON, zapraszamy do obejrzenia całości tego wydarzenia, zrealizowanego i zarejestrowanego za pomocą dwóch z pięciu usług projektu - naukowej interaktywnej telewizji HD oraz wideokonferencji.

wicej
Zastępca Prezydenta Poznania – Tomasz Kayser wziął udział w telekonferencji z uczestnikami V Lokalnego Forum Ekonomicznego w Tbilisi. Partnerem technicznym przedsięwzięcia było PCSS.
wicej
Stoisko PSNC/PIONIER na konferencji TERENA 2010
Wielkim zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyło się w tym roku wspólne stoisko Konsorcjum PIONIER i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Użytkownicy sieci naukowych mogli na nim zobaczyć demonstrację działania polskiej infrastruktury wideokonferencyjnej w sieci PIONIER, jak również zdalną, sieciową transmisję wideo wysokiej rozdzielczości 4K, czterokrotnie większej od nowoczesnej, powszechnej technologii HD.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>