Sieć POZMAN

Sieć POZMAN

Poznańska Sieć Metropolitalna

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe jest operatorem miejskiej sieci komputerowej POZMAN oraz krajowej sieci szerokopasmowej PIONIER. Na bazie tych sieci PCSS świadczy usługi dostępu do sieci Internet i transmisji danych.

Sieć POZMAN łączy wyższe uczelnie, jednostki badawcze, szkoły, jednostki administracji oraz inne instytucje zlokalizowane na obszarze Poznania zapewniając im usługi dostępu do usług sieciowych, Internetu oraz transmisji danych w zamkniętych sieciach korporacyjnych. Wyższym uczelniom oraz jednostkom badawczym sieć POZMAN zapewnia dostęp do Europejskiej Sieci Naukowej GEANT oraz do usług realizowanych w tej sieci dla europejskiego środowiska naukowego. Dostęp do Internetu oraz łączność z siecią GEANT są realizowane za pośrednictwem sieci PIONIER.

 

 

Sieć POZMAN działa w technologii MPLS w oparciu o należące do PCSS włókna światłowodowe, co zapewnia użytkownikom sieci praktycznie nieograniczone możliwości transmisyjne. Poszczególne węzły sieci są połączone łączami o przepływności 10Gbit/s.


PCSS jest przedsiębiorcą telekomunikacyjnym w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne.

 

Regulamin świadczenia usług w sieci POZMAN

 

Status: w trakcie
 
more
Topologia połączeń sieci miejskiej POZMAN 
więcej
more
Połączenia z innymi operatorami 
więcej
more
Oferowane usługi 
więcej
more
Zgłaszanie problemów z siecią 
więcej
more
Schemat sieci 
więcej
more
Stosowane technologie transmisyjne 
więcej

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Marcin Garstka
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 (61) 858 2021
Wiadomości

Pierwsza w Polsce Naukowa Uniwersytecka Telewizja Internetowa, emitująca swoje programy w trybie „na żywo” powstanie w wyniku współpracy największej poznańskiej uczelni – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego – operatora ogólnopolskiej telewizji naukowej PlatonTV.

wicej

W 2012 roku zakończył się, realizowany przez 21 Miejskich Ośrodków Akademickich, projekt PLATON - Platforma Obsługi Nauki w Sieci PIONIER. Nie wszyscy użytkownicy mają jednak świadomość, że będąc w Sieci PIONIER, mogą  bezpłatnie korzystać z dostępnych w projkecie PLATON usług. Wychodząc temu na przeciw, zespół z PCSS przygotował propozycje scenariuszy wykorzystania dostępnych w projekcie usług, zgodnie z profilem edukacyjnym poznańskich uczelni, przedstawiając je w cyklu spotkań informacyjnych.

wicej
Polecamy wywiad z prof. Janem Węglarzem - szefem Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i Prezesem Poznańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk. Wywiad ukazał się 9. września w poznańskim dodatku do Gazety Wyborczej w rubryce poświęconej firmom i instytucjom, które najbardziej wpływają na dobrą kondycję Poznania i wysoką jakość życia jego mieszkańców. Obok Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego w rubryce opisane zostały takie wizytówki Poznania, jak: Akademia Sztuk Pięknych, STOMIL - POZNAŃ S.A., H. Cegielski - POZNAŃ S.A., Uniwersytet Przyrodniczy i Centrum Badań DNA Sp. z o.o.
wicej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>