KMD

KMD

Krajowy Magazyn Danych
KMD
System do przechowywania danych o zasięgu krajowym, dostępny za pośrednictwem sieci naukowej PIONIER oraz sieci miejskich MAN. System zapewniać ma wiarygodność i bezpieczeństwo przechowywania danych oraz wysoką wydajność dostępu do nich. Usługi systemu mają charakteryzować się wysoką dostępnością, m.in. dzięki geograficznej replikacji danych, redundancji infrastruktury oraz wewnętrznym mechanizmom obsługi awarii.
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Maciej Brzeźniak
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
61 858 2054; 61 858 2193
Wiadomości

Nowy budynek – siedziba Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego – kompleks nowoczesnych laboratoriów, innowacyjna infrastruktura przetwarzania i gromadzenia danych, nowe kanały sieci optycznej 100/400 Gb/s oraz system HPC, plasujący się na 80. miejscu na liście najszybszych komputerów świata. Tak jednym zdaniem można podsumować niesamowicie dynamiczny i intensywny rok pracy w PCSS.

więcej
Aplikacja Conference4me, stworzona przez PCSS, będzie wykorzystywana podczas trzeciej edycji konferencji IEEE CloudCom (29.11. – 01.12.2011) odbywającej się w Grecji.
więcej
Przez dwa dni w Poznaniu o nowoczesnych technologiach archiwizacji dyskutowali członkowie organizacji TERENA z 12 państw, między innymi z Czech, Węgier, Norwegii, Holandii, Grecji i Australii.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>