Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego

PPBW

Zarządzanie informacją i wiedzą w usługach o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa to projekt prowadzony w ramach Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, grupującej uczelnie, ośrodki naukowo-badawcze, firmy oraz instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Projekt koncentruje się na opracowaniu bazowej architektury, umożliwiającej uruchamianie usług o szczególnie wyartykułowanej potrzebie ochrony przed atakami zarówno w sieci publicznej, jak i w izolowanych środowiskach.

Oprócz zaproponowania szkieletu architektury usługowej PCSS zamierza przygotować usługę pilotową – mechanizm integracji informacji o przestępstwach elektronicznych. Dodatkowym elementem bezpieczeństwa całego systemu będzie rozproszony, automatycznie reagujący na wykryte zagrożenia system detekcji intruzów (IDS/IPS) o szerokich możliwościach konfiguracyjnych.

Projekty realizowane w ramach PPBW oferują jakościowy skok w realizacji postępowań prowadzonych przez organy ścigania i wymiary sprawiedliwości. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom budzą one duże zainteresowanie instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa w Europie.

Data rozpoczęcia: 2007-07-01
Data zakończenia: 2010-06-30
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Gerard Frankowski
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61 858 2066
Wiadomości
W ramach przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej w dniach 19–21 września 2011 odbędzie się w Warszawie, organizowana corocznie, europejska konferencja na rzecz bezpieczeństwa Security Research Conference.
więcej
Od 13 do 15 kwietnia w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2011. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, którzy w trakcie drugiego dnia konferencji zaprezentują wyniki badań prowadzonych w ramach Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
więcej
International Supercomputing Conference 2009
Konferencja pod nazwą "International Supercomputing Conference" - znana także jako ISC - po raz kolejny skupia środowisko producentów, twórców systemów i oprogramowania oraz użytkowników komputerów dużej mocy. Ta największa europejska impreza HPC odbywa się w dniach 23-26 czerwca 2009 r. w Hamburgu. Już po raz trzeci w wystawie towarzyszącej temu spotkaniu bierze udział także konsorcjum PIONIER, reprezentując polską naukę pośród 120 innych wystawców z 45 krajów.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>