Net Radio

Net Radio

NetRadio - system nadawania w szerokopasmowym Internecie indywidualnie profilowanych kanałów radiowych z wieloma metodami dostępu
Net radio
Przedmiotem projektu jest opracowanie technologii i narzędzi umożliwiających dynamiczne tworzenie i udostępnianie zindywidualizowanego programu radiowego dla odbiorców korzystających z szerokopasmowego dostępu do sieci Internet, niezależnie od urządzeń końcowych, które w danym momencie wykorzystują.

Program radiowy, oparty o zasoby zgromadzone w repozytorium systemu, konstruowany będzie zgodnie z indywidualnymi preferencjami odbiorców oraz z uwzględnieniem ich oczekiwań odnośnie zawartości przekazu. Będzie to możliwe dzięki opracowaniu modelu informacyjnego opisującego preferencje poszczególnych użytkowników oraz zgromadzone w systemie zasoby, a także specjalizowanych algorytmów tworzenia ramówek i ich profilowania zgodnie z potrzebami poszczególnych odbiorców w czasie rzeczywistym.

W projekcie przewidziano także opracowanie aplikacji odtwarzających na różne platformy sprzętowe, w tym terminale mobilne. Zastosowane metody pozyskiwania treści w powiązaniu z narzędziami do ich emisji, zapewniającymi wysoką skalowalność i dostępność rozwiązania, pozwolą dostarczyć usługę o zasięgu krajowym, która zredefiniuje pojęcie radia znanego dotychczas – tj. dostarczy radio, w którym to słuchacz decyduje o zawartości nadawanego do niego programu.
Data rozpoczęcia: 2008-07-01
Data zakończenia: 2010-06-30
Status: zakończony
 
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej

Kontakt:
PCSS
Mirek Czyrnek
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61 858 2034
Wiadomości

13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia. Tego dnia upamiętniamy inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku.  Święto radia stwarza okazję do przypomnienia roli tego najpowszechniej używanego środka przekazu na świecie i przypomnienia jego zasług dla upowszechniania idei wolności słowa oraz dostępu do informacji.

więcej
Konferencja Internet a rozwój regionalny
Wpływ Internetu na rozwój poszczególnych regionów był tematem zorganizowanej na początku maja w Bydgoszczy ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej mediom. Jednym z organizatorów wydarzenia było Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Poznańskiej delegacji przewodniczył dyrektor techniczny PCSS - dr Maciej Stroiński.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>