Telemedycyna Wielkopolska

Telemedycyna Wielkopolska

Telemedycyna Wielkopolska

Projekt „Telemedycyna Wielkopolska” realizowany był jako grant wewnętrzny PCSS od roku 2005 w partnerstwie z Kliniką Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytety Medycznego w Poznaniu oraz Zakładem Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. W projekcie wykonano prototypowy system telekonsultacji medycznych dla wspomagania regionalnej służby zdrowia. Opracowano ponadto założenia Medycznej Biblioteki Cyfrowej, która gromadzić będzie rożnego rodzaju dane medyczne, w tym przechowywane w opracowanej przez projekt strukturze danych informacje na temat przypadków medycznych w rejestrze przypadków medycznych. Projekt koncentrował się na chirurgii urazowej jako pilotowej dziedzinie medycyny.

Wykonanie prototypu umożliwiło osiągnięcie w regionie masy krytycznej pozwalającej na wdrożenie na szeroką skalę regionalnego systemu telekonsultacji medycznych łączącego szpitale powiatowe z regionalnymi centrami referencyjnymi. System ten budowany jest w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Telemedycyny”, współfinansowanego przez Mechanizm Finansowy EOG oraz Ministerstwo Zdrowia.

Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Michał Kosiedowski
ul. Dąbrowskiego 79a, 60-529 Poznań
0-61 858 2160
Wiadomości

Już po raz szósty odbywają się w stolicy Wielkopolski Światowe Dni Innowacji (24.09. - 07.10.2012). Jednym z głównych punktów programu tegorocznej imprezy będzie wystawa Labirynt Innowacji, która 24 września pojawi się na placu Mickiewicza. Wśród prezentowanych na wystawie projektów znajdą się m.in. Wielkopolskie Centrum Telemedycyny oraz WLIN.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>