GÉANT / GÉANT2 / GÉANT3

GÉANT / GÉANT2 / GÉANT3

Multi-Gigabit European Academic Network
GEANT

GÉANT jest projektem badawczym zrzeszającym europejskie krajowe sieci badawczo-naukowe. Sieć GÉANT i jej usługi pozwalają środowiskom badawczym w Europie i na świecie na bliską współpracę w przełomowych dziedzinach, przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Wspólnie z krajowymi sieciami badawczo-naukowymi, infrastruktura komunikacyjna GÉANT świadczy usługi szybkiej i niezawodnej transmisji danych, przeznaczonej dla europejskiego środowiska badawczo-naukowego.

 

W projekcie GÉANT3 szczególny nacisk położony jest poza infrastrukturą sieciową na rozwój usługi i rozwiązań dla europejskiego środowiska badawczego, w tym:

  • Dostarczenie „Internetu przyszłości” poprzez rozwój istniejącej infrastruktury oraz rozszerzania port folio zaawansowanych usług dla użytkowników
  • Zmierzenie się problemem „cyfrowego wykluczenia” w przypadku europejskich sieci badawczo-naukowych
  • Stymulowanie rozwoju technologicznego w celu zapewnienia Europie wiodącego miejsca w wyścigu technologii sieciowych i e-Nauki.

Data rozpoczęcia: 2009-04-01
Data zakończenia: 2013-03-31
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Radosław Krzywania
ul. Dabrowskiego 79a, 60-529 Poznań
61-858 2028
Wiadomości

Coraz częściej pojawiają się informacje o kradzieży danych albo atakach na systemy komputerowe, spowodowanych błędami programistycznymi. Czy można pisać kod, który jest od nich zupełnie wolny? Dopóki programistami są ludzie – całkowicie problemu błędów bezpieczeństwa w kodzie uniknąć się nie da, ale posiadając wiedzę na temat bezpiecznego programowania, można znacznie uodpornić nasze aplikacje na większość znanych i popularnych ataków.

więcej

Tegoroczna edycja Nagród GÉANT Community Award przypadła w udziale mgr inż. Mai Góreckiej-Wolniewicz i dr. Tomaszowi Wolniewiczowi z Uczelnianego Centrum Informatycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za wieloletni wkład we wspólne projekty środowiska, w szczególności za ich udział w rozwój eduroam i eduGAIN. Polscy naukowcy otrzymali to prestiżowe wyróżnienie za prace prowadzone z ramienia Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, które reprezentuje Polskę w projekcie GÉANT.

więcej

W grudniu 2012 roku Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (członek Konsorcjum PIONIER) uczestniczyło w zestawieniu dedykowanego połączenia 10GE pomiędzy Dwingeloo w Holandii a Piwnicami pod Toruniem w Polsce. Połączenie wykorzystane było w testach zestawiania połączeń „na żądanie” pomiędzy radioteleskopami zrzeszonymi w ramach międzynarodowego projektu e-VLBI/NEXPReS.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>