4K Video

Wiadomości

Na dwa dni – 27 i 28 października – Poznań stanie się polską stolicą gier! Po trzech latach nieobecności do stolicy Wielkopolski wraca największa tego typu impreza w Polsce – Poznań Game Arena. Wśród atrakcji, czekających na odwiedzających MTP, znajdzie się również specjalny pokaz kina przyszłości 4K 3D, przygotowany przez PCSS.

więcej

W czasie konferencji SURFnet’s Relatiedagen, odbywającej się w Noordwijkerhout (Holandia) 3 października 2012 r., przy współudziale PCSS przeprowadzona została demonstracja zdalnego sterowania specjalistycznym robotem oraz transmisji strumieniowej wideo 4K i HD 3D na odległość 1.800 km poprzez łącze 40 Gbit/s.

więcej

5 września 2012 r. w Amsterdamie odbyła się druga edycja konferencji CineGrid Day – the future with 4K organizowanej przez organizację WAAG Society przy współudziale Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego jako partnera technologicznego. Spotkanie poświęcone było rozwojowi i wykorzystaniu technologii 4K w różnych dziedzinach nauki, sztuki i przemysłu. Zaproszeni goście reprezentowali środowiska twórców filmowych, producentów, dystrybutorów, naukowców oraz firmy i jednostki naukowe zaangażowane w rozwój technologii 4K.

więcej