Wielkopolskie Centrum Telemedycyny

Wielkopolskie Centrum Telemedycyny

Wielkopolskie Centrum Telemedycyny: poprawa dostępności do specjalistycznych usług medycznych i jakości leczenia w Wielkopolsce

Projekt Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny utworzy infrastrukturę teleinformatyczną udostępniającą szereg usług telemedycznych. Usługi te umożliwią specjalistom z oddziałów klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dzielić się wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi pracownikami systemu ochrony zdrowia w regionie. Celem projektu jest udostępnienie następujących usług telemedycznych na rzecz wielkopolskiej Służby Zdrowia: 

  • telekonsultacje medyczne
  • teleedukacja medyczna
  • wspomaganie decyzji klinicznych
  • raportowanie dla nadzoru specjalistycznego

 

Pilotowym obszarem medycyny, dla którego infrastruktura Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny zostanie udostępniona jest chirurgia urazowa.


Budżet projektu: 2,440 mln €.

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospdarczego. Dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG: 2,074 mln €.

Data rozpoczęcia: 2009-05-01
Data zakończenia: 2012-04-30
Status: zakończony
 

Kontakt:
PCSS
Michał Kosiedowski
ul. Noskowskiego 10, 61-704 Poznań
61 8582161
Wiadomości

W Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się operacja, rejestrowana przez kamery Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

więcej

Przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny uczestniczyli w Konferencji Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i Zdrowia „Med-e-Tel”, odbywającej się od 18 do 20 kwietnia br. w Luksemburgu.

 

więcej
Projekt Wielkopolskie Centrum Telemedycyny gościł na 24. Edycji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego - SALMED 2012, które odbywały się w Poznaniu. Stoisko WCT cieszyło się sporym zainteresowaniem.
więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>